WhatsApp
Bizi Arayın

Doç.Dr. Mustafa Acar

mustafa acar
mustafa acar

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

İnsanların yapısı gereği üst dudak, alt dudağa göre daha incedir ve kişiler üst dudağa da hacim kazandırabilmek adına kısa süreli doğal dudak dolgunlaştırıcı kremlerden günümüz dolgu uygulamalarını tercih et

Dudak dolgusu:

 • Dudağı dolgunlaştırma
 • Dudağı şekillendirme
 • Dudağın daha genç gösterme
 • Yüzü daha simetrik hale getirme
 • Kontürlerini belirginleştirme
 • Dudaktaki şekil bozukluklarını giderme amacıyla uygulanan, günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği kolay ve pratik bir hacim kazandırma uygulamasıdır.

Dudak dolgusu yapan doktor, hastasının isteklerini, beklentilerini, dudak yapısını ve tüm özelliklerini dikkate alarak uygulamayı yapmalıdır. Dudak şeklini bozmayan, istenildiği zaman eritilebilen ve istenildiği zaman ek doz uygulanabilecek kaliteli dolgu ürünleri tercih edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar elde edilir ve hasta memnuniyeti sağlanamaz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doğal bir görünüm elde etmek ve dudakların renginde bir değişikliğe neden olmamak içindudak dolgusu doldurma yani enjekte yöntemiyle yapılır. Dudak dolgusu yapılmadan önce anestezik etkili bir krem kullanılarak işlemin daha konforlu geçmesi sağlanır. Anestezik kremin etkisini göstermesi için 15-20 dakika beklenir ve dudaklar iyice uyuştuktan sonra Kaliteli ve dudağa zarar vermeyecek malzemeler kullanılarak alt ve üst dudak olmak üzere 2 kısıma da hastanın dudak yapısına, isteğine ve doktorun uygun göreceği şekilde dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem yaklaşık 10 -15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve sonuç aynı anda gözlemlenir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Dudaklarını ince ve hacimsiz bulan, dudaklarının kıvrımının daha belirgin olmasını isteyen, dudak kalınlığından memnun olmayan ve dudak üzerinde bulunan barkod çizgilerinin görünümünden şikayetçi olan herkes dudak dolgusu işlemini yaptırabilir. Fakat hamileler ya da emziren anneler, otoimmün hastalıklara sahip kişiler, uçuk enfeksiyonu olanlar ve dudağında açık yara olan kişiler dudak dolgusu işlemi yaptıramaz.

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kişinin dudak yapısı, yaşı ve dolgu maddesinin özelliklerine bağlı olarak değişebilmekle beraber dudağa hacim vermek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir. 4-6 ay içinde vücut tarafından emilerek yok olur. Uygulama sayısı arttıkça kalıcılık süresi de uzamaktadır.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

Bazı hastalar işlemden sonra oluşan ödemlerinin kalıcı olacağından endişe duyup paniğe kapılabilmektedirler. Fakat dudak dolgusu sonrası oluşabilecek şişlik(ödem) kişiye ve yapılan dolgunun miktarına bağlı olarak değişiklik gösterirken, ortalama 2 ile 5 gün arasında geçmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadardır?

Hastanın dudak yapısına ve isteğine göre uygulanacak dudak dolgusu miktarları değişmekle beraber ücretler de değişiklik göstermektedir. Dudak dolgusu fiyatları için muayenemizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgu İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Dudak dolgusu sonrası, en az 2 saat süreyle kahve, çay gibi sıcak içecekler tüketilmemeli.
 • Dudak dolgusu sonrası, ilk 24 saat dudaklara parlatıcı ya da ruj sürülmemeli.
 • Dudak dolgusu sonrası, dudağı zorlayacak mimiklerden uzak durulmalı.
 • Sauna, hamam, aşırı sıcak su ile banyo gibi faaliyetlerden 3 gün boyunca uzak durulmalı.
 • Aşırı hareket gerektiren fiziksel aktivitelerden ve başın öne eğilmesini gerektiren egzersizler 1 hafta yapılmamalı.
 • Dudak dolgusu işleminden sonra ki ilk 24 saat boyunca alkol ve sigara tüketimi olmamalı.
 • Dudak dolgusu sonrası ilk 24 saat öpüşülmemeli.
 • İlk hafta güneşten uzak durulmalı, havuz ve denize girmekten kaçınılmalı.
 • Masaj gibi baskı uygulamayı gerektiren işlemlerden uzak durulmalı.
ADRES

Hoşnudiye, Cassaba Modern, D:B Blok No:201, 26100 Tepebaşı/Eskişehir

TELEFON

0 222 220 40 40

  Hızlı İletişim Formu