WhatsApp
Bizi Arayın

Doç.Dr. Mustafa Acar

mustafa acar
mustafa acar

Konka Radyofrekansı

konka randyofrekansi

Konka Radyofrekansı Nedir?

Konka cerrahisi alt nazal konkaların incelendiği ve azaltılmış burun hava akışını sağlamak için boyut olarak küçültüldüğü bir tekniktir. Ameliyat tipik olarak burnun her iki tarafındaki burun deliklerinden yapılır. Bu teknik tipik olarak genel anestezi altında ameliyathanede yapılır. Bazen bu teknik burun solunumunu iyileştirmek için diğer tekniklerle birlikte gerçekleştirilir.

Burundan nefes almanın iyileştirilmesi için burun etlerine radyofrekans uygulaması yapılır. Burun eti tedavisinde kullanılan radyofrekans yöntemi, radyo dalgaları ile kontrollü bir şekilde ısı oluşturulmasıdır. Radyofrekans yöntemi aynı zamanda özel olarak geliştirilen cihazlar ile pek çok cerrahide de kullanılır. Radyofrekans uygulaması burun eti tedavisinin yanı sıra burun akıntısı, alerjiden kaynaklı burun tıkanıklığı ile burunda dolgunluk hissinde de kullanılır. Burun eti radyofrekans uygulaması ortalama 15 dakika kadar süren kolay ve kısa bir işlem olduğu için burun etleri lokal anestezi ile uyuşturularak uygulanır.


Konka Radyofrekansı Uygulaması Öncesi Yapılması Gerekenler

Uygulamadan önce aç olmaya gerek yoktur ama aspirin almamalısınız.Ve de uygulamadan 1 hafta öncesi ile 1 hafta sonrasında da aspirin ve aspirin içeren diğer ilaçlar da alınmamalıdır. Uygulama sonrasında ise burnunuzun içerisine tampon ya da herhangi bir başka yabancı madde konmamalıdır.


Konka Radyofrekansı Uygulaması Sonrası

Burun eti küçültme ameliyatı, tek başına yapıldığında genelde lokal anestezi altında ya genel anestezi altında yapılmaktadır. Burun eti küçültme ameliyatının sonrasında hastalar ağrı hissetmez ya da hafif dereceli ağrılarda önerilen ağrı kesiciler alınabilir ve aynı gün hasta taburcu edilebilir. Bu ameliyatın ardından beslenme ile ilgili herhangi bir kısıtlama uygulanmadığı gibi duş almak ya da banyo yapmak ile ilgili de bir kısıtlama yoktur. Fakat duş alırken ya da banyo yaparken, sıcak su kullanmak yerine ılık su tercih edilmeli ve hamam ya da saunadan da bir süre uzak durulması gerekmektedir.

Burun eti küçültme ameliyatı sonrasında burun temizliği ile bakımı için verilmekte olan sprey ile diğer ilaçlar ise kesinlikle düzenli kullanılmalı ve ameliyat sonrasındaki 2 hafta boyunca tütün ürünleri kullanılmamalıdır. Burun eti küçültme ameliyatının ardından göz çevresinde şişlik ve morluk görülmediği gibi buruna alçı da konulmamaktadır. Aynı zamanda ameliyat esnasında tampon ve dikiş kullanılmadığı gibi ameliyatı takip eden birkaç gün boyunca burun sertçe sümkürülmemelidir.

ADRES

Hoşnudiye, Cassaba Modern, D:B Blok No:201, 26100 Tepebaşı/Eskişehir

TELEFON

0 222 220 40 40

    Hızlı İletişim Formu